I Myślachowicki Rajd Rowerowy

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na
I Myślachowicki Rajd Rowerowy
"100 uczestników naa 100-lecie Niepodległej"

Rajd organizowany jest w ramach projektu "W zdrowym ciele zdrowy duch" z wygranego przez szkołę grantu Fundacji Tesco "Decydujesz Pomagamy". Rajd odbędzie się 1 września 2018 r., zgłoszenia elektroniczne przez stronę FB szkoły od 1 sierpnia 2018r.

REGULAMIN I MYŚLACHOWICKIEGO RAJDU ROWEROWEGO

Program I Myślachowickiego Rajdu Rowerowego:

Czas i miejsce: 1 września 2018 r. godz. 9.30 – 14.00,
Myślachowice i teren gminy Trzebinia.

9.30 – rejestracja uczestników,
10.00 – start uczestników z dłuższej trasy,
10.30 – start uczestników z krótszej trasy,
10.00 – 12.30 – rajd rowerowy,
12.00 – poczęstunek,
12.30 – pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu jednostki OSP z Myślachowic,
12.00 – 13.15 – możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia z rajdu,
13.15 – uroczyste wręczenie pamiątkowych medali, losowanie nagród, zakończenie oficjalne rajdu,
13.45 – Festiwal Kolorów – zakończenie nieoficjalne dla chętnych.

OPIS TRASY KRÓTSZEJ (dla dzieci i rodzin)
DYSTANS: OK. 12 km, SZACOWANY CZAS PRZEJAZDU: ok. 1h.

Start: Kompleks rekreacyjno – sportowy (park) w Myślachowicach – ul. Grancie (dawna ul XV – lecia); ul. Granice w górę (w lewo) do skrzyżowania z ulicą Partyzantów i Trzebińską (ulica wojewódzka nr 791); przejazd przez ul. wojewódzką nr 791 i wjazd na ul. Centralną. Potem prosto ul. Waryńskiego i ul. Piaski w kierunku Elektrowni Siersza, przejeżdżamy ul. Piła Myślachowicka i skręcamy w prawo koło kominów Elektrowni. Jedziemy wzdłuż chłodni i ośrodka rekreacyjnego „Kozi Bród”, docieramy do bramy ośrodka i kierujemy się w lewo pod górę w stronę Czyżówki na ul. Długą, następnie czerwonym szlakiem rowerowym kierujemy się w stronę Płok na ul. Jurajską, którą docieramy do skrzyżowania z ul. Główną; skręcamy w prawo i dojeżdżamy do ul. Kasztanowej, którą dojeżdżamy do Myślachowic do ul. Płockiej. Jedziemy ulicą Płocką, docieramy do skrzyżowania z ul. Głęboką, skręcamy w nią (skręt w prawo) i jedziemy do jej końca. Docieramy do skrzyżowania z ul. Centralną, skręcamy w lewo na ul. Centralną. Docieramy do skrzyżowania z ulicą wojewódzką 791, przejeżdżamy ją i kierujemy się na ul. Granice do mety (miejsce startu).

OPIS TRASY DŁUŻSZEJ (dla posiadaczy karty rowerowej) DYSTANS: ok. 20 km,
SZACOWANY CZAS PRZEJAZDU: ok. 1,5 – 2h.

Start: Kompleks rekreacyjno – sportowy (park) w Myślachowicach – ul. Granice (dawna ul. XV – lecia). Od ulicy Granice jedziemy w górę (w lewo) do skrzyżowania z ulicą Partyzantów i Trzebińską ( ulica wojewódzka nr 791), przejazd prosto przez ul. wojewódzką nr 791 i wjazd na ul. Centralną. Jedziemy ul. Centralną, która potem przechodzi w ul. Waryńskiego i w ul. Piaski w kierunku Elektrowni Siersza. Docieramy na ulicę Jana Pawła II, którą dojeżdżamy do skrzyżowania z ul. J. Matejki na osiedlu Gaj, skręcamy w prawo na ul. Matejki, którą kierujemy się do skrzyżowania z ul. Olkuską. Ulicą Olkuską kierujemy się czerwonym szlakiem rowerowym, jedziemy obwodnicą. Kierujemy się w stronę Czyżówki na ul. Długą, następnie czerwonym szlakiem rowerowym kierujemy się w stronę Płok na ul. Jurajską, którą docieramy do ul. Głównej. Skręcamy w prawo na ul. Główną, mijamy OSP, Kościół, aż dotrzemy do skrzyżowania z ul. Źródlaną. Skręcamy (w lewo) na ul. Źródlaną, docieramy do końca ulicy asfaltowej; dalej jedziemy drogą leśną, mijamy miejsce śmierci Ks. M. Rapacza i podążamy czarnym szlakiem (Galman). Kierujemy się do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 791 przejeżdżamy ją, podążamy czarnym szlakiem (odcinki trudne: piasek, nierówności terenu). W okolicach Bialnego Dołu kierujemy się w prawo podążając polną drogą na ul. Ostra Góra. Skręcamy w prawo, dojeżdżamy do skrzyżowania z ul. Partyzantów, którą podążamy w górę do skrzyżowania ulic w Centrum Myślachowic, skręcamy w lewo na ulicę Granice i podążamy nią w kierunku mety (miejsce startu).